Nieuws


Applaus voor volhouder Jeffrey Pater
Middenvelder Jeffrey Pater zo goed als fit na slepende knieblessure. Hij mist ritme, maar komt steeds vaker weer voor in plannen van Lunteren-trainer Bart Schreuder.
 
Jeffrey Pater kijkt met Lunteren uit naar wedstrijden die er echt toe doen. Dat moet volgend seizoen dan weer gebeuren. 
 
Uitgerekend in de allerlaatste competitiewedstrijd van vorig seizoen ging het mis. De toen 19-jarige Jeffrey Pater raakte in Dieren geblesseerd aan zijn knie. ,,Ik was nog nooit geblesseerd geweest'', blikt de Lunteraan terug.
 
,,Ik voelde meteen dat het mis was. Dezelfde avond heb ik er gewoon op gelopen, maar mijn kraakbeen had de grootste schade opgelopen. In eerste instantie was nog niet duidelijk wat er aan de hand was. Mijn knie was te dik om het op een foto te zien. Met een scan is toen een diagnose vastgesteld. De kruisband raakte ook beschadigd.''
 
De zomer van 2017 stond in het teken van herstel. Er was wel ruimte voor ontspanning, maar dat vergde wel improvisatievermogen. ,,Ik ben met een paar vrienden op vakantie geweest'', gaat Pater verder. ,,Maar ik moest me op krukken voortbewegen. Niet echt prettig natuurlijk.''
 
Ook in de eerste seizoenshelft van dit seizoen vocht Pater zijn eigen strijd uit. Maar uiteindelijk kreeg hij het fysieke ongemak onder controle. ,,Ik kreeg applaus toen ik voor de eerste keer weer op het trainingsveld stond'', lacht hij. ,,Dat tekent toch wel de sfeer in de groep. Ook als iemand geblesseerd is, blijft hij bij de groep betrokken.''
 
,,Niets is erger dan toekijken bij wedstrijden. Ik wilde zo graag, maar het kon gewoon niet. Ik had het geluk dat ik redelijk jong ben. Daardoor verliep het herstel sneller dan normaal gesproken. Ik ben blij dat ik weer terug ben.''
 
,,Volledig fit ben ik nog steeds niet. Ik mis nog een paar procent. In de eerste plaats mis ik nog wedstrijdritme. Ik heb tot aan de winterstop niet kunnen trainen. Maar het begint langzaam te komen. Ik heb al wat basisplaatsten veroverd. Maar ik wil altijd spelen. Dat wil iedereen.''
 
Ook trainer Bart Schreuder speelt een belangrijke rol in zijn herstel. De Barnevelder zorgde dat het Pater aan niets ontbrak. ,,De trainer bracht mij de eerste keer zelf naar fysiotherapie. Dat tekent wel zijn karakter. Bart is meer dan een voetbaltrainer. Terwijl hij ook een goede trainer is. Hij legt de nadruk vaak op tactiek.''
Helpende hand
,,Zijn persoonlijke benadering spreekt mij ook zeer aan'', vertelt Pater. ,,Vooral de jonge spelers hebben daar veel voordeel van. Met problemen kan iedereen bij Bart terecht. En dan is hij bereid om ook de helpende hand toe te steken. Hij kende als speler ook veel problemen met zijn knie. Op zijn 25ste moest hij noodgedongen al stoppen. Dat zal mij niet gebeuren, beloof ik alvast.''
 
Maar na dit seizoen is Schreuder niet langer trainer bij de tweedeklasser. Dennis van den Berg is zijn opvolger. ,,We moeten de selectie nog wel versterken'', weet Pater. ,,Onze doelman Nicky Groeneveld (DTS Ede) gaat weg. Tweede keeper Midas Stöfsel gaat stoppen. Jeffrey van den Brink gaat naar Veensche Boys. Dat kan nog kampioen worden, dus misschien is hij volgend seizoen wel actief in de eerste klasse. Dat zou ik op termijn ook best willen.''
 
DOOR MARCEL VAN DEN TOP (GELDERLANDER 13-4-2018) 
<< Terug