Nieuws


Dubbel gevoel voor Freek van Wijk
Het gezicht van Freek van Wijk vertrok na afloop van de met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen VRC steeds meer. Zeker toen 'ervaringsdeskundige' Tom Cozijnsen vertelde dat hij zijn schorsing maandag via de mail al binnen heeft en dat hij kan rekenen op een paar wedstrijden.
 
door Wim van Kessel (EDESTAD)
 
Feit was dat zijn eerste rode kaart in zijn carrière overheerste ten opzichte van zijn winnende doelpunt. ,,Ik denk dat ik mijn hele leven bij elkaar twee, drie gele kaarten heb gekregen. Nu was er een ongelukkige situatie dat de VRC speler met zijn lichaam voor de bal kwam. Ik raakte hem van achteren. Het was zeker niet de bedoeling.''
 
De 20-jarige Nijkerker stierf het laatste kwartier vanaf de zijkant duizend doden of Lunteren de 1-0 voorsprong kon vast houden. ,,Ja, je kunt wel zeggen dat ik opgelucht was bij het laatste fluitsignaal. Nu blijkt mijn doelpunt goed voor de drie punten. Het klopt dat deze uit het niets viel. Ik kreeg de bal aangespeeld van Evert Bouw. Het lukte net nog de bal door de benen van de keeper te schieten.''
 
De treffer, vijf minuten na de rust, was ook de eerste kans van Lunteren. De thuisploeg was voetballend nog wel goed van start gegaan, maar strandde twintig meter voor het doel van VRC. ,,Zij loerden op de counter. Het was moeilijk een gaatje te vinden.''
 
DOELMAN De beste kansen waren voor de Veenendaalse promovendus. Stefan van Leeuwen mikte naast. Ruben Rentenaar en Bas Muller stuitten op doelman Mees Stöfsel. En de invaller doelman, de vaste keeper Bryan Bakkenes was ziek, moest een uiterste krachtinspanning verrichten om met behulp van de lat een eigen doelpunt van Tom Cozijnsen te voorkomen. ,,Mees deed het heel goed. Anders hadden wij met de rust met 0-2 achter gestaan'', meende Van Wijk.
 
In het tweede bedrijf voorkwam Hans van Essen met een uitstekende verdedigende actie dat Rentenaar de gelijkmaker kon aantekenen. VRC ging op jacht naar de gelijkmaker. Zeker ook toen het een man meer had. Maar de Lunterse defensie, onder aanvoering van de sterke Cozijnsen, gaf geen krimp. Max Degenaar en Thom Rijnders verzuimden aan de andere kant de wedstrijd in het slot te gooien.
 
,,Goed was het zeker niet van ons'', vond ook Freek van Wijk. ,,Maar vorige week leden wij bij VSCO een zure nederlaag. Nu was misschien een gelijkspel wel de verhouding geweest. Feit is dat we drie belangrijke punten pakken. Ons doel is een goede middenmoter te worden. Op die plek staan we nu ook.''
 
,,Ik ben nu bezig aan mijn tweede seizoen bij Lunteren. Ik kom van Sparta Nijkerk, waar ik in de A1 speelde. Samen met Tom Cozijnsen zorg ik voor de Nijkerkse inbreng. Vorig jaar deed ik al vaak mee. Nu heb ik als rechtsbuiten alles nog gespeeld. Ik hoop dit jaar nog de nodige doelpunten te maken en assists te geven. De eerst volgende wedstrijd bij Woudenberg zal ik zeker missen. Ik hoop dat het bij een wedstrijd blijft. Ik heb een blanco strafblad'', besluit Freek van Wijk
<< Terug